Nieuws & opinie20 juni 2025

Herdenking afschaffing slavernij – preekschetsen

De Raad van Kerken in Nederland en de Stichting Heilzame Verwerking Slavernijverleden organiseren jaarlijks een Herdenkingsdienst Slavernijverleden. Deze zal dit jaar op 28 juni in Zwolle worden gehouden met als thema Verbinding en Hoop.

Op 1 juli wordt de afschaffing van de slavernij gevierd. Dit jaar staan we daarom in de kerk op 29 juni, de laatste zondag voor 1 juli, stil bij het slavernijverleden en de effecten die daarvan vandaag nog aanwezig zijn. Ook het verleden van kerken kent veel donkere pagina’s wanneer het gaat over slavernij. Tegelijk heeft de kerk steeds ook een hoopvolle boodschap gebracht van bevrijding en verzoening. Van vergeving en herstel. Zwart en wit kunnen samen werken aan een hoopvolle en gezamenlijke toekomst.

Dit jaar geven we voor het eerst een bundel preekschetsen uit. Onder datzelfde thema Verbinding en Hoop hebben 6 predikanten uit de breedte van de kerken een preekschets gemaakt. Ze zijn bedoeld als suggestie en hulpmiddel om de eigen dienst op 29 juni vorm te geven.

Meer informatie en de schetsen vind je hier.